
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Height | 1.45 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1.35 mm |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Soft Termination |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09456
Ext.Price$0.09456
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09456 | $0.09456 |
| 10 | $0.08559 | $0.85590 |
| 50 | $0.07747 | $3.87350 |
| 100 | $0.06994 | $6.99400 |
| 500 | $0.06315 | $31.57500 |
| 1000 | $0.05945 | $59.45000 |
| 3000 | $0.05596 | $167.88000 |
